Režisér Jan Svěrák dosáhl průlomového vítězství u soudu. Po dva roky trvajících právních tahanicích uspěl s žalobou na internetové úložiště Share-rapid.cz, které umožňovalo volné stažení jeho posledního snímku Kuky se vrací. Provozovatelům serveru soudci zakázali film nabízet, a navíc jim nařídili vyplatit režisérovi odškodné 536 tisíc korun.

"Tím, že žalovaná strana ne-oprávněně umístila dílo Kuky se vrací na portál Share-rapid.cz, se podílí na porušení majetkových práv," uvádí dosud nezveřejněný rozsudek Městského soudu v Praze, který nově potvrdil i odvolací vrchní soud.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.