Od Rusnokovy vlády, resp. od premiéra a všech ekonomických ministrů, bych očekával prioritní zaměření na podporu investičních aktivit a na mobilizaci všech dostupných veřejných zdrojů pro tento účel v propojení se stimulací soukromého kapitálu.

Pracovně bych to nazval Národním investičním fondem, což by zdaleka nemusela být právní entita ani instituce, leč komplexní projekt. Ten by měl identifikovat veškeré možné dostupné zdroje veřejného charakteru - investiční položky v rámci státního rozpočtu, aktiva státních a veřejných fondů a dalších institucí a peněžní zůstatky státních a polostátních firem. A rovněž disponibilitu fondů EU - jak ve zbytku nynějšího programovacího období, tak by měl mít snahu o co nejvýhodnější výši alokace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.