Polská železnice se má příští rok zcela proměnit. Na nejdůležitější tratě mají poprvé vyjet vysokorychlostní soupravy Pendolino. Jenže na stejné trasy se chystá i český Leo Express a ten by mohl rozjezd rychlovlaků zkomplikovat.

Potřebná povolení český dopravce pro nový jízdní řád nedostal. Polskému úřadu železniční dopravy vadí to, že společnost DLA, se kterou se Leo Express v Polsku kvůli podmínkám licence spojil, pravidelnou železniční dopravu neprovozuje. Polsko tak de facto umožňuje vstup novému dopravci pouze v případě, že na polských kolejích již jezdí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku