Zpřísnění podmínek pro distributory pohonných hmot v Česku už zřejmě nestojí nic v cestě. Senát včera schválil novelu zákona o pohonných hmotách, podle které musí stávající i případní noví zájemci o činnost v tomto oboru složit státu kauci 20 milionů korun, živnost navíc bude povinně koncesovaná.

Navrhovatelé zákona si od kauce slibují, že výrazně klesne počet distributorů a tím i množství daňových úniků. Aktuálně jich je v Česku zaregistrováno zhruba 1700, meziročně o 500 více. "Podle mě však žádná korelace mezi počtem distributorů a podvodů neexistuje," uvedl pro HN Ivan Indráček, předseda Společenství čerpacích stanic ČR (SČS), které zastupuje především menší společnosti. "Třeba v Estonsku je 180 distributorů na 1,2 milionu obyvatel. A žádné daňové úniky nemají, zastavili je cílenými kaucemi, které uvalili primárně na dovozce. Naopak v Polsku je podle našich informací na 38 milionů obyvatel zhruba 600 distributorů. A daňové úniky jsou tam obrovské," přidává příklady.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.