Pražské Národní divadlo oznámilo jména členů týmu, který v dalších letech povede operu. Ta měla od začátku dubna, kdy byl odvolán její umělecký šéf, slovinský výtvarník a režisér Rocc, provizorní vedení. "Jsem rád, že se mi podařilo sestavit tým složený ze tří uznávaných dirigentů a zkušené divadelní manažerky,“ říká Jan Burian, který 1. srpna nastoupí do čela Národního divadla.

Od začátku srpna se šéfkou Opery Národního divadla stane Silvia Hroncová, bývalá ředitelka Slovenského národného divadla. V její kompetenci bude manažerské řízení souboru, který má po sloučení Národního divadla se Státní operou více než šest set členů. Za umělecké vedení, směřování a dramaturgii Opery Národního divadla bude zodpovědný její nový umělecký ředitel, skladatel a dirigent Petr Kofroň.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.