Odložili jste si termín podání daňového přiznání k dani z příjmů z března na červen? Potom už vám i tato prodloužená lhůta pomalu končí, pojďme se tedy podívat na to, co je třeba udělat pro řádné podání daňového přiznání a zaplacení daňové povinnosti.

Odložení daň. přiznání

1. automaticky se o 3 měsíce posunuje lhůta subjektům, které mají povinný audit (Povinnost auditu se týká těch poplatníků, kteří v minulém a předminulém roce splnili dvě z následujících tří podmínek:

 • 1. aktiva více než 40 mil. Kč
 • 2. roční obrat více než 80 mil. Kč
 • 3. průměrný přepočtený stav zaměstnanců za účetní období více než 50
 • 2. Pokud jste neměli dostatečné finance na zaplacení daně, mohli jste podat žádost o posečkání daně nebo žádost o zaplacení ve splátkách. Vše jste ale samozřejmě museli finanční správě odůvodnit a žádost o odložení odevzdat do 1. dubna. Povolení posečkání nebo splátek daně je vykoupeno úrokem z odložené částky nedoplatku daně.

  Nejčastěji se jako důvod k prodloužení lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů uvádí využití služeb daňového poradce. Toho jste museli zplnomocnit a tuto skutečnost doložit již do konce března finanční správě. (další důvody odložení uvádíme vpravo v boxu).

  Vámi zplnomocněný daňový poradce přiznání zpracuje a podá na finanční úřad. Stejně jako podání přiznání se na konec června posouvá také termín pro zaplacení daně z příjmů.

  V tomto kalendářním roce vychází poslední termín pro podání odloženého přiznání k dani z příjmů za rok 2012 na 1. červenec.

  Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

  Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

  Proč ji potřebujeme?

  Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

  Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

  Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

  Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

  Platba kartou

  Rychlá online platba

  Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
  Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.