Sedm lidí ve vazbě

Do vazby poslal soud exposlance ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksu, šéfku Nečasova kabinetu Janu Nagyovou, exnáměstka ministra zemědělství Romana Bočka, bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka a dalšího pracovníka armádní rozvědky.


Otrávený Šlégr končí

Poslanec Jiří Šlégr (LEV 21) se vzdal mandátu. Olympijský vítěz v hokeji z Nagana se chce vrátit do "čistého sportovního prostředí". K jeho rozhodnutí přispěla aféra, "zejména proslov premiéra Nečase," řekl.
Ve sněmovně ho nahradí místopředseda LEV 21 Petr Benda.

150 milionů a zlato

Policisté při zásahu na politiky a lobbisty koncem minulého týdne zajistili 150 milionů korun v hotovosti a několik desítek kilogramů zlata. Provedli 31 domovních prohlídek. Do vyšetřování jsou zapojeny čtyři stovky policistů.

Sledování? Prý obava z jehovistů

Advokát Jany Nagyové vysvětlil sledování Radky Nečasové obavou z jehovistů. Nečasová se s nimi prý dostala do kontaktu a šéfku premiérova kabinetu to znervózňovalo. "Myslela si, že udělá dobře, když to odsleduje, tak požádala o nějaké sledování," řekl serveru lidovky.cz zástupce Nagyové Eduard Bruna.

Liška v. kníže

Schwarzenbergova shovívavost k policejní razii začíná rozčilovat jeho tradiční stoupence. "Karel si vzal tričko s Magorem a vzkázal, že chce pokračování vlády do řádných voleb. Tak jen pro informaci: Tohle není punk," napsal na Twitter Ondřej Liška.

Návrat odložených kauz

"Jakákoliv kauza, která nebyla vyšetřena tak, jak se skutek stal, může být znovu vyšetřena. I kauzy, které byly dříve uzavřeny," řekl vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištvan.

Související