Původně brněnská antivirová společnost AVG Technologies koupila během krátkého období další technologický podnik. Po květnové akvizici americké firmy PrivacyChoice nyní AVG oznámila nákup kanadské LPI Level Platforms, která se zabývá vzdáleným monitoringem (zda IT zařízení správně fungují a nejsou ohrožena viry) a správou informačních systémů. Cenu AVG nezveřejnila, očekává ale dodatečný příjem z předplatného od klientů kanadské společnosti ve výši pěti milionů dolarů.

V příštím roce by příjmy z předplatného měly podle očekávání AVG dosáhnout výše patnácti milionů dolarů.

LPI Level Platforms má sídlo v Ottawě v Kanadě a nabízí software nové generace pro vzdálený monitoring a management v prostředí internetu. Hlavní produkt LPI Managed Workplace se stane součástí portfolia produktů AVG CloudCare zejména pro malé a střední firmy. Distribuční síť 10 000 partnerů AVG díky akvizici posílí o 1500 distributorů LPI.

"AVG je v takové pozici, aby rozvinula produktové portfolio LPI a tento vylepšený produkt nabízela celosvětově. K podpoře růstu bude využita naše značka i organizace. Technické požadavky na malé podniky rostou den ode dne vzhledem k tomu, že se svět přesouvá do mobilního pracovního prostředí," uvedl provozní ředitel AVG John Giamatteo.

AVG tímto nákupem dále rozšířila své portfolio technologií zajišťujících bezpečnost uživatelů počítačových technologií.

Před několika týdny oznámila AVG rovněž nákup americké společnosti PrivacyChoice.

PrivacyChoice, která byla založena roku 2009, se zaměřuje na zjednodušení ochrany soukromí uživatelů internetu. Její aplikace Privacyfix funguje pro různé internetové prohlížeče v sedmi jazykových mutacích. Uživatelé mohou spravovat nastavení soukromí z jediného panelu, na kterém mohou vidět, které společnosti je na internetu sledují, které stránky sdílejí osobní informace a na kterých stránkách došlo v minulosti k úniku údajů. Aplikace umožňuje spravovat nastavení soukromí na oblíbených sociálních sítích jako je Facebook, Google+, či LinkedIn.

"Obě naše společnosti sdílí stejnou vizi, kterou je vést uživatele k zodpovědné péči o jejich soukromé online informace. Toto je klíčovou součástí našeho přístupu k poskytování soukromí, ochrany a výkonných řešení na různých platformách a zařízeních," sdělil tehdy výkonný ředitel AVG John Giamatteo.

Privacyfix je momentálně dostupný v USA pro Google Chrome a Mozilla Firefox, následovat bude i Microsoft Internet Explorer a další mezinárodní trhy. Protože uživatelé využívají ke svému digitálnímu životu stále více mobilní přístroje a také kvůli široké škále problémů, které mobilní soukromí představuje, bude letos Privacyfix zpřístupněn také pro operační systémy iOS a Android. To umožní rozšíření ochrany soukromí pro uživatele smartphonů a tabletů.

Původně česká firma AVG Technologies má 150 milionů uživatelů svého bezpečnostního softwaru po celém světě. Firma vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku tržby 104,7 milionu dolarů, což je oproti stejnému období loňského roku zvýšení o 26 procent. Čistý zisk činil 24,4 milionu dolarů, v prvním čtvrtletí roku 2012 to bylo 10,9 milionu dolarů.

Firma, která má nyní okolo pěti set zaměstnanců, vznikla v roce 1991 pod názvem Grisoft. V současnosti sídlí její centrála v Nizozemsku, její vývojové centrum je však umístěno v Brně. V únoru 2012 vstoupila na akciovou burzu v New Yorku.



150 MILIONŮ UŽIVATELŮ

celosvětově využívá bezpečnostní software a služby poskytované antivirovou společností AVG.