Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Zaměstnavatelé budou ve třetím čtvrtletí pozvolna zvyšovat počet zaměstnanců, vyplývá ze studie Manpower Index trhu práce. Propouštět nebo nabírat hodlá jen 8 procent firem, zatímco celkem 91 procent firem nyní nepředpokládá žádné změny.

Čistý index trhu práce má pro druhé čtvrtletí hodnotu plus dva. V předchozím čtvrtletí byl index na nule, nárůst i pokles očekávalo pět procent firem.

Manpower Index

Průzkum Manpower Index trhu práce se provádí každé čtvrtletí za účelem sledování záměrů zaměstnavatelů snížit nebo zvýšit počet zaměstnanců během následujícího čtvrtletí. Česká republika je jednou ze 42 zemí a oblastí, ve které průzkum probíhá.

Průzkum zkoumá také trend v 10 odvětvích a i zde je situace optimistická. V osmi odvětvích zaměstnavatelé očekávají nárůst pracovních sil. Nejsilnější náborové aktivity jsou patrné v odvětvích energetiky i v odvětví ubytování a stravování a ve státní správě, nejhůře je na tom stavebnictví.

"Není překvapením, že pesimisticky se vyjadřovaly firmy ve stavebnictví a negativní výsledek vyšel i u zpracovatelského průmyslu. Nicméně u stavebníků by situaci mohly zlepšit důsledky povodní, neboť průzkum jsme prováděli koncem května, tedy před příchodem ničivých záplav,“ uvedla generální ředitelka společnosti Manpower Jaroslava Rezlerová.

Podle marketingového ředitele Jiřího Halbrštáta by navíc mohl pomoci vládní záměr "neutahování opasků" a investic. "Například loňské uvolnění financí pro dostavbu dálnic na Slovensku se na tamním trhu práce projevilo velmi pozitivně."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.