Voda v postižených oblastech začíná opadat a vláda rozjíždí první programy pomoci. Jakých principů se držet? Vládní kroky by měly směřovat k tomu, aby obnova soukromého i veřejného majetku byla co nejrychlejší. Současně by kvůli celkovému účtu za povodně neměla vypisovat nové daně nebo odkládat investice. Ve stávajícím rozpočtu je rezerv dost. I kdyby chyběly, může vláda bez větších problémů navýšit deficit a půjčit si na trzích. Soudě podle dosavadních kroků, zatím vláda míří správným směrem. Čekat díky tomu pozitivní odraz povodní v ekonomice je ale příliš ambiciózní. Proinvestované částky nebudou dostatečně vysoké a řada z nich by byla tak jako tak vynaložena na jiných místech. Navíc povodně zůstanou vždy v prvé řadě tragédiemi, kterým přívlastek pozitivní nikdy nebude slušet.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.