Jak zaplatit nejmodernější léčbu a zároveň neutratit všechny peníze jen za zdravotnictví, řeší státy všude na světě. "Zázračné reformy, které by dostaly systém z napětí, však neexistují," říká jeden z předních tuzemských expertů na financování zdravotnictví Jiří Němec. "Je to o každodenním odolávání tlakům. Ve zdravotnictví se chce čím dál více lidí dobře živit a to žene ceny péče nahoru," vysvětluje Němec, který byl v 90. letech prvním ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny a dnes pracuje jako konzultant pro Světovou banku nebo Evropskou unii.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.