Akty Američana Jocka Sturgese jsou světově proslulé a tvoří významnou kapitolu v dějinách fotografie. Naproti tomu snímky Karla Nováka znali až donedávna pouze příznivci naturismu ze stránek specializovaných periodik. Přesto to byly Novákovy fotografie, které byly při přípravě dvojvýstavy Přirozeně tím prvotním impulzem. Novákovým dílem, které dosud přežívalo na okraji zájmu a bylo spíše soukromého charakteru, se před třemi lety začal zabývat Roman Franc ve své bakalářské práci na opavském Institutu tvůrčí fotografie. Franc Novákovo dílo zevrubně prozkoumal a s ním i celý fenomén naturismu a fotografie nahoty. Zašel až tak daleko, že se sám stal návštěvníkem nudistických pláží, aby mohl na závěr své práce konstatovat, že Novákovy fotografie nejsou planou pózou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.