Evropa šedesátých let nebyla na takovou knihu úplně připravena. Západní společnost spočívala v okouzlení revolučními událostmi, studenti ještě skandovali bouřlivá hesla v ulicích, levicové hnutí ve Francii, USA i celé západní Evropě zažívalo rozkvět. Tón udávali spisovatelé jako Jean Paul Sartre, Bertold Brecht či Romain Rolland. A právě jejich vnímání Sovětského svazu Robert Conquest ve své stěžejní studii vyvrací a nové levici suchým gestem archiváře-historika snímá z očí růžové brýle. Finální přepracování knihy Velký teror se nyní v překladu Milana Dvořáka dostává k českým čtenářům.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.