Závod technologických společností ve skupování poskytovatelů služeb pro byznys na internetu se v úterý zintenzivnil.

Dvě velké společnosti v oboru uskutečnily akvizice v hodnotě čtyři a půl miliardy dolarů, což podtrhuje, jak cloudový computing mění tvář průmyslu informačních technologií. Obchody amerických společností IBM a Salesforce jsou posledními znaky posunu, jakého se dočkal technologický sektor, kdy podniky čím dál více nakupují software a služby, které dříve řídily z počítačů ve svých sídlech, přes internet ze vzdálených míst. IBM, která vidí v cloudovém computingu strategickou část pro svůj budoucí vývoj, zaplatila podle lidí, kteří jsou do obchodu zasvěceni, dvě miliardy za SoftLayer, soukromou cloudovou firmu z Dallasu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.