Ceny Evropského patentového úřadu pro vynálezce, jejichž vyhlášení nás inspirovalo k těmto řádkům, nejsou jako reality show. Nesleduje je třetina republiky a vítěze nečeká malý automobil, rok bydlení zdarma ani balíčky kosmetiky. Přesto jsou o něco přínosnější. Připomínají, že bez neuvěřitelně chytrých lidí by lidstvo žilo stále v době kamenné. Množství zásadních technologických objevů vzniklo v hlavách Evropanů, zatímco dnes se většina technologického pokroku soustředí na špičkových univerzitách z americké Ivy League a v Silicon Valley. Z finalistů soutěže jsme vybrali projekty, které měly největší dopad na oblast informačních technologií a spotřební elektroniky. Seznamte se s tvůrci LCD panelů, zvukového formátu MP3, USB konektoru nebo elektronického inkoustu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.