Igor Cholin, utečenec z dětského domova, který nedokončil ani jednu třídu základní školy, se stal přední postavou moskevského undergroundu, bohémem a básníkem oceňovaným na mezinárodních festivalech. Kniha Nikdo z vás nezná Cholina jej nyní představuje i českým čtenářům.

Ve svých verších i prózách Cholin míchá směs ironie, básnické zkratky, nekompromisního vnímání a veselí. Tímto koktejlem se také v padesátých letech proslavil, když začal předčítat svým známým čtyřverší o životě na okraji Moskvy, v tzv. "barácích" - nízkých budovách kasárenského typu, v nichž se rodiny tísnily v jednom pokoji a sdílely záchod a kuchyni. Cholin psal o ženských hádkách, krádežích, interrupcích, romantice, smutku před výplatou a vymlácených zubech po výplatě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.