Česká kancelář pojistitelů každoročně vyplácí z garančního fondu škody způsobené nepojištěnými řidiči v řádu stovek milionů korun. Na důležitostí nabývá havarijní pojištění, ani zkušení řidiči nemohou zabránit srážce s lesní zvěří, krádeži nebo živelné pohromě.

Situace na trhu

České "autopojištění" zaznamenalo v posledních letech pokles. Nicméně se začíná blýskat na lepší časy. Podle aktuálních údajů členů České asociace pojišťoven (ČAP) se po téměř čtyřech letech setrvalého poklesu zvýšil předpis havarijního pojištění o 0,3 procenta, což je také pozitivní změna ve srovnání s loňským poklesem ve výši 2,1 procenta. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2012 je tak propad pojištění u povinného ručení méně než poloviční.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.