Pár desítek metrů odtud kopcovitou krajinu protíná česko-polská hranice. Vůně čerstvě umleté mouky se ale dost možná nese i tam. Ve mlýně firmy PRO-BIO ve Starém Městě pod Sněžníkem zpracují čtyři tisíce tun plodin za rok. Patří mezi ně například špalda (zdravější alternativa šlechtěné pšenice), jáhly či pohanka - tedy plodiny "tradiční, ale pozapomenuté", jak o nich mluví spolumajitel a spoluzakladatel firmy Martin Hutař. PRO-BIO je dnes největším výrobcem biopotravin v České republice. Před měsícem otevřel novou balírnu na bezlepkové potraviny, do konce roku plánuje zprovoznit nový mlýn na zpracování plodin bez lepku.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.