Mohutné šedivé dýmající věže, nad kterými se kupí bílá mračna páry. Každý, kdo zavítal do jižních Čech, ten pohled zná. Jaderná elektrárna Temelín, kde se má odehrávat největší český investiční projekt v historii, je už z dálky nepřehlédnutelná. Zblízka jsou 155 metrů vysoké věže ještě impozantnější. Ve skutečnosti se tyčí na řadě železobetonových sloupů nad bazénem, do kterého padá nekončícím burácivým vodopádem z patnáctimetrové výšky voda. Přirozeným prouděním vzduchu se ochlazuje, aby se mohla vrátit zpět do systému. Při ochlazování se pak část vypařuje a vytváří nad věžemi bílá oblaka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.