Kchung Tung-mej, jednačtyřicetiletá vnučka čínského revolucionáře Mao Ce-tunga, zakladatele a dlouholetého vůdce komunistické Číny, má se svým dědečkem mnoho podobného. Získala po něm jméno Tung, stejně jako on má na bradě velkou černou pihu a značná část jejího života se točí kolem revolučních myšlenek.

Nedávno se však na její hlavu ze strany čínské veřejnosti snesla kritika, že myšlenky svého děda systematicky pošlapává. To když ji list New Fortune zařadil do seznamu tří set nejbohatších Číňanů spolu s jejím manželem Čchenem Tung-šengem, zakladatelem a manažerem čtvrté největší pojišťovny v zemi, ve které drží dvanáctiprocentní podíl americká banka Goldman Sachs. Společné jmění Maovy vnučky a jejího manžela, který vedle pojišťovny vlastní také aukční dům a kurýrní službu, odhaduje finanční magazín dohromady na pět miliard jüanů, v přepočtu tedy více než 16 miliard korun. V žebříčku nejbohatších Číňanů se dvojice umístila na 242. místě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.