Norik nebyl král, náčelník ani vůdce loupežnické bandy v opuštěných lesích. Norik není dokonce ani člověk. Je to kůň, ale po návštěvě Muráňské planiny nabudete přesvědčení, že skutečným vládcem této krajiny je právě on.

Také se vám někdy, když se snažíte vystihnout nepopsatelnou krásu krajiny, nedostává slov? V případě Muráňské planiny si můžete vypomoci písní: "Keď sa slnko skloní na Horehroní/chce sa mi spievať, zomrieť aj žiť/ keď sa slnko skloní na Horehroní/túžim sa k nebu přiblížiť."
Národní park Muráňská planina sice na Horehroní teprve začíná, ale kouzlo kraje hlubokých lesů a voňavých luk tato písnička vystihuje dokonale. Romantický kout v západní části Slovenského rudohoří je místem, kde můžete chodit celé dny, a nepotkat přitom člověka. Je tady na sto padesát jeskyní, patnáct propastí a asi padesát ponorů a vyvěraček.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.