Ricardo Bofill je umělec. A génius. A workoholik. O tom nemůže být po prvních deseti vteřinách pochyb. Umělec doživotně načichlý cigaretovým dýmem, pořád napůl zasněný ve svých vizích a zároveň věčně vibrující těkavou, nedočkavou energií. Se zvláštní chůzí, která působí, jako by se nad podlahou vznášel nebo se chtěl dát každou chvíli do tance. Žije z hektolitrů kávy, dýmu cigaret a téměř beze spánku.

Bofill patří k nejvýznamnějším světovým architektům současnosti. Je autorem velkých, dramatických staveb. Budov, které fungují jako správný katolický kostel; v první chvíli vás svou majestátností připraví o dech a odkážou do patřičných mezí. Tvoří městské čtvrti, letiště, divadla, pětihvězdičkové hotely a firemní centrály. Čtvrti ve francouzském Montpellier a japonském Kobé, pařížské sídlo Cartier nebo barcelonskou centrálu firmy Desigual, pekingský hotel Shangri-La či ikonický barcelonský hotel W.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.