Nepatřím do věkové kategorie, pro niž by bylo supervýhodné vstupovat do druhého pilíře penzijního spoření - důchodový věk již není v nedohlednu. Přesto jsem ani chvíli neváhal, zda tuto možnost využít, či nikoli. Proč? Protože to je správný směr, jak bychom se měli zabezpečovat na důchod.

Je zbytečné opakovat, neboť to již bylo mnohokrát dobře doloženo, že demografický vývoj je pro Českou republiku velmi nepříznivý. Ani při drastických úpravách parametrů stávajícího průběžného systému financování by se nepodařilo stabilizovat poměr důchodu ke mzdě na stávající úrovni. Nezbývá než hledat i jiné cesty a tou fondové financování důchodů je. V neposlední řadě bychom si měli uvědomit, že je vždy lepší opřít se o více zdrojů financování a nespoléhat se na jediný, byť je to v případě průběžného financování penzí stát. Při vytváření úspor na stáří jsme všichni v situaci investora a ten by nikdy neměl dávat všechna vejce do jednoho košíku. Diverzifikace je pro investora imperativ.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.