Být neustále jako z titulní strany - tak nějak bychom mohli ve zkratce popsat téma hry Králíček, kterou právě uvádí Divadlo Letí v pražském Švandově divadle. Její hrdinku, obyčejnou a lehce neurotickou dívku, ovlivňují mediální obrazy krásy a dobrého života tak, že se stává jakousi mladší verzí stepfordské paničky: dokonale prázdnou a poslušnou milenkou úspěšného muže.

Vybíjí se jen v divokých násilných fantaziích, při nichž zpravidla samopalem postřílí všechny přítomné. Provází ji při tom všudypřítomný motiv králíčka, který nabývá mnoha podob - od symbolu nevinného dětství přes slavnou postavu z Carrollovy Alenky až po "playboyovská" ouška a ocásek coby výraz konečné (dobrovolné) sexuální poroby.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.