Dlouho očekávaný proces, v němž švýcarští soudci budou rozhodovat, zda se při ovládnutí Mostecké uhelné společnosti podvádělo a uplácelo, včera začal. K trestnímu soudu v Bellinzoně se ovšem dostavila pouze polovina z celkem šesti obžalovaných exmanažerů: Češi Oldřich Klimecký a Antonín Koláček a Belgičan Jacques de Groote za sebe poslali pouze advokáty. Na dálku požádali, aby se jejich linie kauzy projednávaly zvlášť. "Je to zbytečně komplikovaný postup a zdržovací taktika," komentovala žádost prokurátorka Graziella de Falco Haldemanová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.