Sedmnáctitisícové městečko Bellinzona u italských hranic se dnes stane dějištěm procesu, který může být historickým nejen pro český, ale i švýcarský stát. Tamní soudci začnou rozhodovat, zda pět českých byznysmenů a jeden Belgičan porušili zákony, když v druhé polovině 90. let skoupili akcie tehdy polostátní Mostecké uhelné společnosti za její vlastní peníze. Proces startuje v době, kdy se Švýcarsko snaží změnit svoji image bezpečného evropského útočiště pro praní špinavých peněz. "Tímto procesem můžeme ukázat, že Švýcarsko skutečně bojuje proti zpronevěrám, které se páchají na našem území," připouští švýcarský nejvyšší státní zástupce Michael Lauber.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.