Čtyři stovky policistů, kteří byli v akci během nedělního Pražského mezinárodního maratonu, si po jeho skončení oddechly. Závod proběhl bez potíží. "Akce byla vyhodnocena jako riziková," popsala pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. Po tragických událostech při nedávném Bostonském maratonu počet mužů zákona, kteří dbali na bezpečnost při devatenáctém ročníku populární akce, vzrostl oproti minulosti na dvojnásobek. Rovněž pořadatelé kvůli obavám zvýšili zhruba o deset procent náklady na bezpečnost.

Akce, která byla reklamou české metropole a jejíž záběry mohli přímo při závodě sledovat lidé ve 115 zemích světa, naštěstí proběhla bez závad.

Pražský maraton nečekaně vyhrál katarský běžec Nicholas Kemboi. Časem 2:08:51 zaostal za traťovým rekordem Keňana Eliuda Kiptanuie z roku 2010 o více než tři minuty a předvedl nejhorší mužský výkon za posledních pět let. Bez problémů odolal rovněž ženský nejlepší traťový výkon (2:22:34), závod vyhrála Caroline Rotichová z Keni za 2:27:00.