Ohnout olovo za studena, zkrotit mosazný plech a vykroutit tak unikátní tvar křídlovky umějí přímo v centru Brna. A to už 121 let. Česká firma Josef Lídl patří k předním světovým výrobcům lesních rohů a své trumpety, horny i lesní rohy dodala filharmonikům i muzikantům po celém světě - od Rakouska a Švýcarska přes Spojené státy až po Japonsko. Vybavila i kapelu jordánského krále.

"Vyrobíme 300 nástrojů ročně. Skoro polovina z nich jsou lesní rohy včetně loveckých rohů," říká Martin Lachký, pravnuk zakladatele firmy, který dnes podnik s ročním obratem kolem šesti milionů korun vlastní se svým bratrancem. "Úzce spolupracujeme se společností MiDeal, která za nás řeší obchod. My se soustředíme na výrobu," vysvětluje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.