Nedělní 19. ročník pražského Volkswagen Maratonu bude patřit k největším sportovním událostem v Evropě. Závodu, který Mezinárodní atletická federace oceňuje nejvyšší známkou kvality, se zůčastní 9500 běžců, z nichž téměř polovina je zahraničních. Ve startovním poli se představí atleti 78 národností.

Favoritem je Albert Matebor s osobním rekordem 2:05,25. „Pokud bude pěkné počasí a potřebná spolupráce s dalšími výbornými závodníky, tak by šlo zaběhnout výborný čas,“ hlásí Keňan. Mezi další elitní atlety patří jeho krajané Mariko Kipchumba, Kimeli Limo a Banjamín Kiptoo, stejně jako Yonas Kifle a Amanuel Mesel z Eritrei. Traťový rekord drží Keňan Eliud Kiptanui časem 2:05,39 z roku 2010.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.