Byla to obyčejná žádost o přehled videoloterijních automatů a jejich otevírací doby. Tím, že si za zhotovení seznamu na ministerstvu financí nedávno naúčtovali 615 tisíc korun, ale tento případ připomněl, jak to v Česku dosud běžně funguje s veřejnými daty: informace nejsou k dispozici buď vůbec, anebo za nesmyslných podmínek, na něž nejde přistoupit. To se teď ale mění.

Čerstvá zkušenost Hany Matoušové z Prahy 8 je zřejmě jedním z posledních případů, kdy tuzemské instituce mohly někoho takto odbýt. V Bruselu se totiž právě rodí pravidla, podle nichž budou státem shromážděná data automaticky veřejná a zároveň bezplatná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.