Do nenápadného, ale o to útulnějšího průjezdu s jednoduchou houpačkou nás láká cedule hlásající, že Weinhaus am Herzog má otevřeno. Jsme na předměstí Neustadtu, v části Haardt. Parkujeme kola a vstupujeme na poledním sluncem zalitý dvorek.

Obitá narezlá konev mezi truhlíky trvalek, o zeď opřené necky, v rohu košík s naštípaným dřívím a vedle něj dvoje starobylé dřeváky. Vydlabané boty tady spolu s ostatními dekoracemi mají své místo očividně už léta, a přece jako by je tu někdo vyzul teprve dnes ráno cestou do práce.

Nahlížíme do otevřeného obchůdku s laskominami vzorně vyrovnanými na policích. Místní vína, destiláty, oleje, džemy a med. Ticho a nikde nikdo. Honí se mi hlavou, jestli by bylo možné nechat takto opuštěný krámek bez jakéhokoliv dozoru i u nás.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.