Režisér Carlos Saura natáčí filmy více než pět desetiletí a ještě déle fotí. Zatímco jeho filmová podobenství z šedesátých a sedmdesátých let kritizující Frankův režim zaznamenala v tehdejším Československu velký ohlas, výběr ze svých fotografií tu Saura vystavuje poprvé. Na zadání vybrat pro pražskou výstavu, již sdílí s fotografem Leopoldem Pomésem, sérii portrétů slavných i neznámých lidí, reagoval po svém. Ve výběru tvůrce, který si celou svou kariéru pohrává s tezí, že "jsme, co jsme, ale také jsme něco jiného, než čím se jevíme", se tak vedle sebe ocitla zvětšenina koně, lidských úst nebo Luise BuĂ-uela. Výstava potrvá v pražském Institutu Cervantes do 22. června.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.