Přes 2,5 miliardy eur (zhruba 65 miliard korun) by chtěla do konce letošního roku získat řecká vláda prodejem zbytného státního majetku. Zhruba čtvrtinu z toho obstará výtěžek z privatizace třetinového podílu v "řecké Sazce", sázkovém monopolu OPAP, do rukou českých a řeckých investorů za 652 milionů eur (téměř 17 miliard korun).

V následujících měsících by se řečtí představitelé rádi pustili do prodeje dalších velkých podniků, mezi něž patří podíl ve ztrátových řeckých železnicích či plynárenské společnosti DEPA, o kterou se zajímá ruský státní gigant Gazprom.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.