Květen je pro investora znalého pouček svých předků doba, kdy je třeba udělat jen jedno: prodat a čekat, co bude dál. Je to doba, kdy doznívá pocit z výsledků amerických firem, naopak ekonomická čísla ještě úplně nezohledňují jarní oživení v sezonních oborech. Americké akcie jdou v tomto období většinou dolů. Vlastně i proto, že investoři jsou na májovou poučku zvyklí.

Jenže letos to zatím vypadá, že poučky příliš neplatí. Investoři jako by se pomátli a nakupují, ať se děje cokoliv. Americké indexy jsou stále blízko rekordů, a to přesto, že v posledních dnech dochází ze světové ekonomiky samá nepříznivá čísla - ať už jde o propad průmyslové výroby v Číně a v USA nebo indexy ekonomické aktivity v Německu i dalších zemích. Větším kalibrem jsou však pro trhy stále centrální bankéři se svou podporou ekonomiky, což dokázal včera šéf ECB Mario Draghi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.