Balet Čarodějův učeň vznikl spontánně: s choreografem Janem Kodem jsme začali hledat pohádkový námět, režisérské duo Skutr přišlo s námětem lužicko-srbské legendy, která nás nadchla. A na náš tým slyšelo i Národní divadlo a nabídlo vše ostatní.

Když porovnám skládání hudby k baletu, koncertních skladeb či filmové hudby, vše je trochu jiné, ale všechny žánry mám rád a snažím se je vyvažovat a nic nezanedbávat. Čarodějův učeň mi poskytl velkou radost ze smysluplné práce a psaní vyvažovalo mé starosti v době šéfování Filharmonii Brno.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.