Od Texasu až po Istanbul budou v nadcházejícím měsíci uvedena díla choreografa Jiřího Kyliána, který se v úterý večer stal laureátem Ceny Antonína Dvořáka. Přidal tak další ocenění k dřívější Ceně Václava Nižinského, francouzskému řádu Rytíře umění či k Medaili za umění a vědu Jejího Veličenstva královny Beatrix.

Většina Kyliánových choreografií již nyní patří do světového kulturního dědictví, ačkoliv pražský rodák, jenž umělecky vyzrál v holandském Haagu, ještě určitě neuzavřel své dílo. To momentálně čítá kromě výtvarných konceptů a dvou filmů především sedmadevadesát tanečních opusů, z nichž se dodnes uvádějí choreografie všech fází Kyliánovy tvorby: ty nejstarší, i ty novější. Ale čím je celé Kyliánovo dílo stále tak aktuální, živé, podmanivé a srozumitelné všude na světě?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.