Jak na tom jsou české domácnosti, co se vybavenosti týče? Je v České republice vysoká: chladničku má téměř 100 % domácností, pračku téměř 90 %. Podle průzkumu vybavení českých domácností (ČSÚ) je průměrné staří hlavních domácích elektrospotřebičů v českých domácnostech osm až deset let.

"Služebně nejstarší" jsou v Česku chladničky (v roce 2010 bylo pouhých 10 % výrobků "mladších" tří let), nejnovější jsou myčky (21 % výrobků pod tři roky). Ani evropské domácnosti na tom nejsou o mnoho lépe. Studie zpracovaná u příležitosti směrnice o Ekodesignu pro chladničky a mrazničky uvádí, že průměrná životnost těchto spotřebičů v evropských domácnostech je až 15 let.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.