Mají tři nebo čtyři roky a z trička jim kvůli sladkým limonádám a hodinám u televize začíná lézt první faldík. Chce se říct, že z toho vyrostou. Jenže to je omyl. Jak ukazují nejnovější mezinárodní studie, až pětasedmdesát procent obézních dětí si svá kila nese dál, a v dospělosti kvůli tomu má pětkrát častěji vysoký tlak, šestkrát častěji cukrovku a k tomu ještě astma nebo problémy se spánkem.

Scénář, kdy se z tlustých dětí stávají tlustí dospělí, se v Česku opakuje se stále větší intenzitou. Zatímco v roce 1995, kdy začaly úřady míry sledovat, mělo potíž s kily ani ne pět procent dětí, teď už jich má nadváhu či obezitu pětina.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.