Dají se vůbec poskytovatelům cloudových služeb svěřit citlivá data? Firmy přesouvají důležité služby a údaje do vzdálených datacenter, nad kterými nemají přímou kontrolu. Celá koncepce cloudu tak do velké míry stojí na důvěře zákazníků v zajištění jejich bezpečnosti.

Otázku komplikuje fakt, že každý typ cloudových služeb představuje jiný druh bezpečnostních problémů a jejich řešení. Klasický model, kdy zákazník dostane jenom přístup ke vzdálené aplikaci, jako třeba ke Gmailu (typ služby SaaS), nevyžaduje od zákazníka, aby se zabýval technickými aspekty jejího fungování. Nemá však nad nimi ani kontrolu, službu dostává "na klíč".

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.