Roman Bence ani nemusel čekat na to, až začne pravidlo třikrát a dost platit, a už věděl, že zákaz opakovaných smluv na dobu určitou způsobí problémy. V jihlavské pobočce německého koncernu Bosch Diesel, kde zastupuje odbory, totiž dobře viděl, kolik lidí tento způsob práce živí.

"Firmy jsou v potížích, nevědí, kolik bude zakázek, a smlouvy dávají klidně jen na tři měsíce, jenže pokud zákon řekne, že se smí opakovat jen třikrát, tak už jsme vyčerpaní po devíti měsících," říká Roman Bence, který se kvůli tomu před rokem a půl do boje za změkčení zákoníku práce osobně pustil a včera svým způsobem i vyhrál. Senátoři novelu, která znovu umožní opakované krátkodobé smlouvy pro pracovníky ve výrobě, na stavbách nebo v sezonních službách, podpořili a sněmovně ji vrátili už jen s technickým pozměňovacím návrhem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.