Zdeněk Nejedlý existuje v kolektivní paměti jako obrys, přízrak vznášející se nad československými dějinami a tak trochu mimo ně. Symbol komunistického režimu shlížející ze stranických fotografií. Ministr, jenž se scvrkl do karikatury blábolivého staříka zdravícího pionýry ve Skřiváncích na niti. Možná ještě obhájce husitství a Jiráska. Nejedlého pozici "mimo", i když s důrazem trochu jinde, vystihuje i titul biografie Zdeněk Nejedlý politik a vědec v osamění Jiřího Křesťana, za niž autor ve středu získal cenu Magnesia Litera.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.