Krizí zmítané Španělsko hledá různé způsoby, jak naplnit státní kasu. S osobitým nápadem přišla tento týden regionální vláda v Madridu. Ta se rozhodla pronajmout jednomu z největších telefonních operátorů název celé jedné linky madridského metra.

"Přestup na linku Vodafone" však není jedinou frází, na kterou si madridští budou muset brzy zvyknout. Po operátorovi se bude jmenovat i jedna z hlavních stanic, která je srovnatelná třeba se stanicí Můstek na pražském Václavském náměstí. Stanice Sol se bude jmenovat Vodafone Sol od prvního června, celá linka metra ponese název firmy od září. Vodafone uzavřel smlouvu s městem na tři roky, za reklamu zaplatí každoročně milion eur (zhruba 26 milionů Kč). Vloni činily příjmy madridského metra z reklamy 10,3 milionu eur. Rozsáhlou reklamní kampaň právě v prostorách stanice Sol už tehdy pořádala firma Samsung.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.