Po úterním debaklu Barcelony na půdě Bayernu Mnichov v semifinále Ligy mistrů se začaly objevovat hlasy, že v katalánském klubu se chystají čistky. Končí éra fotbalistů Barcelony, jak se objevilo v komentářích po zápase, to ale hráči striktně odmítají.

Záložník Andres Iniesta veškeré řeči o konci éry, odchodu hráčů nebo výměně trenéra bez váhání dementoval. "Nedává to ani smysl analyzovat pět uplynulých let na základě jediného zápasu," řekl španělský středopolař na tiskové dnešní veleočekávané tiskové konferenci.

"Pro mě je konec éry, když uběhne několik let a pořád nevyhráváte žádné tituly," poukázal Iniesta na fakt, že Barcelona je stále jedním z nejúspěšnějších klubů současnosti a jedna porážka v Mnichově na tom nic nezmění. Barcelona vyhrála Ligu mistrů v letech 2009 a 2011. Úterní vysoká porážka v Německu ji však prakticky připravila o šanci zopakovat triumf v Lize mistrů i letos.

Zato se ale Barceloně stále daří na domácí scéně. V letošním ročníku je na cestě ke čtvrtému španělskému titulu během posledních pěti let. Šest kol před koncem má v čele La Ligy třináctibodový náskok a teoreticky může být korunována už o víkendu. "Když vyhrajete ligu, nemůžete říct, že to byl špatný rok, protože to je ten nejdůležitější titul," prohlásil Iniesta.

Související