Loňský čistý zisk byl ovlivněn zaúčtováním odložené daně. Zisk před zdaněním dosáhl 5,66 miliardy korun, tedy přibližně stejně jako v roce 2011. Tržby přepravce plynu se každoročně pohybují okolo deseti miliard korun.

Společnost Net4Gas tak představuje nevěstu s atraktivním věnem. Tomu odpovídá i cena 1,6 miliardy eur (41 miliardy korun), kterou za ni v březnu nabídlo vítězné konsorcium tvořené německou pojišťovnou Allianz a kanadským fondem Borealis Infrastructure. Transakce má být dokončena v nejbližších měsících po obdržení souhlasu antimonopolních orgánů.

Prodávajícím je německý koncern RWE, který vlastnil české plynovody od jejich privatizace v květnu 2002. Původně byly součástí podniku Transgas, později je RWE s ohledem na legislativní požadavky Evropské unie vyčlenilo do samostatné firmy. Tu se rozhodlo vedení koncernu v loňském roce prodat, aby získalo peníze za snížení dluhu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru