Dimitris Pavlopulos, třiašedesátiletý řecký důchodce, pečlivě váží veškeré výdaje. Z důchodu 550 eur pokryje jídlo i nájem. Potom už mu ovšem nezbude na předepsané léky, které jej stojí 150 eur měsíčně.

"Nemohu si dovolit vyprázdnit peněženku a koupit všechny léky, které bych potřeboval," svěřil se Pavlopulos aténskému listu Kathimerini.

Krize eurozóny se promítá nepříznivě do úrovně zdravotnictví ve všech členských zemích. Nutí lidi šetřit na lécích, zhoršila se výživa. Velkou rychlostí se šíří nakažlivé choroby. Přibylo i psychických poruch a sebevražd. Podle nové studie odborného lékařského magazínu The Lancet navíc bude propad v příštích letech pokračovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.