Léta Všeobecná zdravotní pojišťovna utrácela stovky milionů korun za vzdělávací kampaně s nejasným dopadem. Z půlmiliardového fondu prevence díky tomu dobře žila třeba firma Medea Kultur spojená s vlivným pražským podnikatelem Romanem Janouškem nebo společnost Akademos, která posílala faktury k proplacení ještě dříve, než pro klienty VZP cokoli udělala.

Teď však největší pojišťovna mění styl: z prevence, která až dosud připomínala především dobrý byznys pro pár firem, se má stát skutečný benefit pro klienty. Od pojišťovny jich v posledních dvou letech odešlo zhruba sto tisíc a v některých moravských městech typu Havířov či Karviná už Všeobecná zdravotní pojišťovna nemá ani třicet procent na trhu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.