Boston je symbolem blahobytné a vyrovnané Nové Anglie, jejíž poklidnou atmosféru naruší jen pár událostí ročně. Jednou z nich je třetí dubnové pondělí - Den patriotů, vzpomínka na první bitvy o americkou nezávislost. Desítky let jej Bostoňané tráví stejně. Dopoledne vyrážejí na půvabný baseballový stadion Fenway Park, aby nesmyslně předraženým pivem a proslulými hotdogy zahnali myšlenky na první jarní vedra a nevyrovnané výsledky místních Red Sox. Po skončení zápasu se prodírají davy lidí k cíli vůbec nejstaršího městského maratonu na světě. Zde koupí dětem hromady zmrzliny a fandí nikoli těm nejlepším, kteří jsou dávno v cíli, ale svým blízkým, kteří tak akorát stihnou dobíhat, a tisícům neznámých běžců z celého světa. Když do této atmosféry vybuchly krátce po sobě dvě improvizované nálože, šok, překvapení a následná hrůza byly nezměrné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.