UTÁHNOUT ŠROUBY A NATOČIT PLNÝ KBELÍK

Dvanáctileté sirotě Florence zakázali veškerou četbu, a tak potají příliš hltala Poea. Teď líčí před našimi užaslými zraky, jak vyzrát na úděsnou guvernantku. Postmoderní pocta duchařině Utažení šroubu Henryho Jamese se klaní viktoriánskému stylistovi prostřednictvím jazyka, jehož úchylkami Brit Harding rád popisuje zkraty psychiky.

"Soukromá řeč" tohoto malého monstra totiž mění mnohé slovní druhy ve slovesa, což je únosné při vytváření anglických neologismů, zato v češtině bude výsledek vždy komický. Místy výstižný ("římsilo z ní veliké poprsí, jež z ní arkýřilo"), místy samoúčelný, ale jako celek chrstne čtenáři plný kbelík vody do tváře. ŠEK

John Harding

Florence a Giles
(Přeložil Čeněk Matocha)
Plus 2012, 280 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.