Dokážou kapitálové kontroly na mizerných vyhlídkách Kypru něco změnit? Bohužel nikoliv. Teoreticky by měly kapitálové kontroly trvat jen pár týdnů, dokud se situace nezklidní a nepoleví tlak na masivní odliv vkladů. Realisticky vzato ale takový okamžik nikdy nenastane. Zeptejte se na Islandu, kde zavedli kapitálové kontroly v roce 2008 (původně na pár týdnů), a mají je dodnes. Natahování kontrol pravděpodobně nedočkavost velkých zahraničních střadatelů "rychle sebrat peníze a zmizet" jenom povzbudí. Současně může poškodit také zbylé zdravé části kyperské ekonomiky. Bez hladkého platebního styku nemohou dobře fungovat kyperské přístavy ani cestovní kanceláře.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.