Za pískotu několika stovek českých euroskeptiků a výkřiků "Hanba!" včera český prezident Miloš Zeman v doprovodu předsedy Evropské komise Josého Manuela Barrosa vztyčil na Pražském hradě vedle české i vlajku EU. Hned poté podepsal jako poslední hlava členského státu unie i dodatek Lisabonské smlouvy o vzniku záchranného fondu pro země eurozóny, který se ale nyní České republiky přímo netýká.

Miloš Zeman se tak na první pohled dramaticky odlišil od svého konzistentně euroskeptického předchůdce Václava Klause a dal přinejmenším do zahraničí najevo, že v evropských otázkách se může chovat jinak. Jak ale napověděl spor o jmenování nových velvyslanců s ministerstvem zahraničí v minulých týdnech, ani s deklarovaně eurofederalistickým prezidentem nečekají českou zahraniční politiku lehké časy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.